čtvrtek 17. prosince 2015

Tipy na DIY dárky // Ultra promašťující balzám

Promašťujících věcí u nás doma není nikdy dost, zvláště teď v zimě (no, i když to moc zima není, ale stejně - do léta to má daleko). Věčně na sebe něco mažu. Na rty, nos podrážděný od kapesníků, suché lokty... A všímám si, že takových mazačů je kolem mě víc, dokonce i mezi chlapama. Proto univerzální ultra promašťující balzám je nejen super jednoduchý na výrobu, ale i vhodným dárkem pro všechny okolo :-).Na 50 ml potřebujete:
- 25 g kakaového másla
- 10 ml meruňkového oleje
- 5 g lanolinu


A vše zcela nečekaně rozehřejete ve vodní lázni :-). Jakmile budete směs úplně tekutou a promíchanou, můžete ji nalít do připravených čistých kelímků. Nechávám je vždycky chvíli odstát a pak je strčím přes noc do ledničky, aby výsledný výrobek pořádně ztuhl ;-).


A jaký má balzám účinky? Suroviny jsem zvolila tak, aby kůži promašťoval, hojil a chránil a nejen to. Zejména bych vyzvedla meruňkový olej, obsahující kyselinu gama-linolenovou působí protizánětlivě, a lanolin, který na kůži vytvoří ochranný film, čímž jí chrání třeba proti studenému větru na svahu :-).A co vy, mastíte se? Zaujal by vás tenhle balzám pod stromečkem? ;-)


Žádné komentáře:

Okomentovat